طراوت بهشتی : تهیه 10 عدد یخچال برای 10 خانواده نیازمند حاشیه نشین شهر یزد

طراوت بهشتی : تهیه 10 عدد یخچال برای 10 خانواده نیازمند حاشیه نشین شهر یزد
حامیان پروژه
۰ نفر
موفق شد
100%
مبلغ تامین شده
۸,۵۸۶,۰۰۰ تومان
مبلغ مورد نیاز
۸,۵۸۶,۰۰۰ تومان

دسته بندی: حمایتی

تهیه 10 عدد یخچال برای 10 خانواده بی سرپرست و بد سرپرست نیازمند واقعی حاشیه نشین شهر یزد که توسط بازدیدهای محلی مددیاران موسسه حامی راه انسانیت شناسایی شده اند.
غیر قابل تصور است که تابستان آتشین کویر سوزناک یزد را بدون یخچال بتوان پشت سر گذاشت .

حمایت می کنم اشتراک گذاری در تلگرام

موسسه خیریه حامی راه انسانیت

 

 

جوی آب یخچال آنها بود...
باورنکردنی بود، آیا میشد در عصر امروز تکنولوژی خانواده ای را یافت که اندک مایحتاج خوراکی خود را در آب کثیف جوی خنک نگه دارند.
 

 

 

نیاز سنجی:
در روز جمعه مورخ 09/04/1396 تیم مددکاری موسسه خیریه حامی راه انسانیت برای بازدید مناطق حاشیه نشین شهر یزد و شناسایی خانواده های نیازمند به آن مناطق اعزام شدند. چندین ساعت از مددکاران خبری نبود و تلفن های آنها خارج از دسترس بود.

ساعت 4 بعدازظهر بود که تیم مددکاری با چهره هایی افسرده و غم زده به موسسه برگشتند.
توصیفات آنها قابل باور نبود.

بیش از 10 خانواده ای که توان خرید یخچال نداشتند و اندک مایحتاج خوراکی خود را در جوی مقابل خانه های خود نگه می داشتند تا دیرتر فاسد شود. جویی که حیوانات نیز در آن آب می نوشیدند، کمی بالاتر زنها در آن لباس می شستند و بچه ها با آب بازی در آن از گرمای طاقت فرسا می کاستند.

مددکاران وارد آن خانه ها شدند و با وضعیت اسفبار زندگی آنها روبرو شدند.

مادری کیسه گوجه ها را از جوی آب برداشته بود و می خواست آنها را بپزد تا ناهار چهار دختر خود را فراهم کند. بوی کپک گوجه ها به وضوح حس می شد ولی مادر برای سیر کردن شکم بچه های خود چاره ای جز این نداشت.

تاسف بار تر از همه این بود که از تعداد 10 خانواده شناسایی شده ، 3 خانواده از خانواده های شناسایی شده ، حداقل یک فرزند معلول شدید ( جسمی ، ذهنی یا هر دو ) دارند و مسلماً این امر موجب دشواری طاقت فرسا در زندگی کلیه افراد خانواده می شد...  

بلافاصله جلسه تصمیم گیری برگزار شد و تصمیم گرفتیم برای این 10 خانواده یخچال هر چند کوچک تهیه شود تا کودکان آنها علاوه بر چشیدن روزانه طعم تلخ فقر ناچار به خوردن مواد غذایی فاسد شده نباشند.


نیازسنجی مالی:
اهداء 10 دستگاه یخچال 9 فوت ایستکول مدل TM-919-150به 10 خانواده نیازمند بی سرپرست و بد سرپرست

 

پیش فاکتور خرید 10 عدد یخچال 9 فوتی :

 

 

مستندات و صحت انجام دقیق پروژه :
بر طبق ضوابط و قوانین مصوب موسسه خیریه حامی راه انسانیت ، کلیه مراحل پروژه های این مجموعه از ابتدا تا انتها ( خرید ، آماده سازی و توزیع ) به صورت کامل همراه با مستندات به صورت فیلم ، عکس ، فاکتور ، رسید پرداخت پول ، گزارش تراکنش های بانکی و گزارش نهایی پروژه به صورت کامل در اختیار حامیان مهربان این پروژه قرار می گیرد .

 

ناشناس مبلغ حمایت: خصوصی
حمایت می کنم