نسیم بهشتی : تهیه کولر برای 5 خانواده نیازمند بی سرپرست و دارای فرزند معلول استان یزد

نسیم بهشتی : تهیه کولر برای 5 خانواده نیازمند بی سرپرست و دارای فرزند معلول استان یزد
حامیان پروژه
۰ نفر
موفق شد
100%
مبلغ تامین شده
۳,۷۷۳,۲۰۰ تومان
مبلغ مورد نیاز
۳,۷۷۳,۲۰۰ تومان

دسته بندی: حمایتی

تعدادی از خانواد های بی سرپرست در یزد و شهرستان های اطراف آن، توان خرید کولر برای گذران فصل داغ تابستان یزد را ندارند.
طبق بررسی های میدانی موسسه مشخص شد 5 خانواده از بین آنها دارای فرزندان معلول جسمی شدید هستند که این امر تحمل فصل داغ یزد را غیر قابل تحمل می کند.

حمایت می کنم اشتراک گذاری در تلگرام

گرما در یزد می تازد

«انگار از زمین و آسمان آتش می‌بارد»، این جمله اغلب مردمی است که ناچارند ساعتی از روز را در شهر یزد و دیگر شهرستانهای استان یزد تردد کنند.

گرما ویژگی‌اقلیمی یزد است و دمای بالای هوا در این استان دور از ذهن نیست. مردم سازگار و اهل مدارای یزد ناچارند که خودشان را با فصل های گرم کویر وقف دهند.

ظهرهای گرم یزد همه چیز را ذوب می کند. هر آنچه که ساعت‌ها به ناچار در زیر تابش مستقیم و شدید نور خورشید باقی می ماند.

گرما مردم شهر را کلافه کرده و سرعت برای انجام امور روزمره و بازگشت به خانه ها و آرامیدن در زیر باد کولرها به خوبی مشاهده می شود.

همهمه و حتی گاهی بحث و جدال در وسایل نقلیه عمومی بر سر زودتر رسیدن به خانه برای تنفس در هوای خنک.

اما متاسفانه با بررسی های علمی و میدانی اخیر تیم مددکاری اجتماعی موسسه خیریه حامی راه انسانیت شاهد وجود بیش از 19 خانواده بی سرپرست در همین شهر و گرمای کویر بودیم که با باد گرم پنکه های سقفی سر می کنند و مادران ، گرما زدگی فرزندانشان را با پاشیدن آب روی صورتشان و یا خیس کردن لباسشان می کاهند، اما امسال که بحران کم آبی در کویر بیداد می کند چگونه این فرزندان بی سرپرست گرما زده نشوند.نیاز سنجی:

بنابر نیازسنجی اخیر تیم مددکاران اجتماعی موسسه خیریه حامی راه انسانیت در داغ ترین شهرستان های یزد در فصل بهار و تابستان (یزد، اردکان، بافق و میبد) تعدادی از خانواد های بی سرپرست در یزد و شهرستان های اطراف توان خرید کولر برای گذران فصل داغ تابستان یزد را ندارند.
 

جامعه آماری هدف :

خانواده های شناسایی شده در سراسر استان یزد که نیازمند هستند و کولر یا هیچ وسیله سرمایشی برای تابستان ندارند :

  • 2 خانواده در یزد
  • 5 خانواده در اردکان
  • 9 خانواده در کویر گرم و سوزان بافق
  • 3 خانواده در میبد

طی بررسی ها و مشاهده مکان زندگی و مذاکره با 19 خانواده مذکور متوجه شدیم که 5 خانواده از بین آنها دارای فرزندان معلول جسمی شدید هستند که این امر تحمل فصل داغ یزد را غیر قابل تحمل می کند به طوریکه در سال گذشته حدود 30% از ایام تابستان این افراد به دلیل گرما زدگی شدید تحت مراقبت پزشکی بوده اند.

لذا موسسه خیریه حامی راه انسانیت تصمیم دارد طی یک برنامه 20 روزه به جمع آوری همیاری های مردمی برای خرید کولر برای حداقل این 5 خانواده نیازمند ، بی سرپرست و دارای فرزند معلول جسمی شدید که توان خرید کولر را ندارند بپردازد.نیازسنجی مالی:

اهداء 5 دستگاه کولر آبی ثابت آبسال مدل AC-35  به 5 خانواده نیازمند ، بی سرپرست و دارای فرزند معلول جسمی شدید که توان خرید کولر را ندارند...پیش فاکتور خرید کولر :


 

مستندات و صحت انجام دقیق پروژه :
بر طبق ضوابط و قوانین مصوب موسسه خیریه حامی راه انسانیت ، کلیه مراحل پروژه های این مجموعه از ابتدا تا انتها ( خرید ، آماده سازی و توزیع ) به صورت کامل همراه با مستندات به صورت فیلم ، عکس ، فاکتور ، رسید پرداخت پول ، گزارش تراکنش های بانکی و گزارش نهایی پروژه به صورت کامل در اختیار حامیان مهربان این پروژه قرار می گیرد .

 

 

 

ناشناس مبلغ حمایت: خصوصی
حمایت می کنم